Realitní kanceláře: Lze bezplatně odstoupit od rezervační smlouvy?

Odstoupení od rezervační smlouvy Rezervační smlouva Vrácení rezervačního poplatku Pochybení realitní kanceláře

Dobrý den Podepsal jsem a zaplatil rezervační smlouvu na nebyt.prostor/bar 35tis.behem pár dní a vzhledem k tomu že nejsem v časovém horizontu sehnat peníze na odstupné na které na nás tlačí což se mi vůbec nelíbí a ztratil jsem tím zájem dal investovat a pronajímat ony prostory, je možné odstoupit od smlouvy s tím že dostanu peníze zpět? Existuje nějaká doba po podepsání do kdy se dá ještě bezplatně podstoupit? Kupní smlouva ještě nebyla podepsána Děkuji Tomáš

Dobrý den,

dle vašeho popisu nám vyplývá, že byste měl mít nárok na vrácení rezervační poplatku, protože ještě nedošlo k podepsání kupní smlouvu. Záleží však také na samotné rezervační smlouvě a na tom, zda byl prodejce i zprostředkovatel, či tomu tak nebylo a jedná se o dva různé subjekty.

Pokud by Vám zprostředkovatel odmítal vrátit rezervační poplatek zpět, určitě se na nás můžete obrátit. Podobné případy běžně řešíme a jsme úspěšní. Zadat případ k bezplatnému posouzení můžete zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

U nás za právníka neplatíte!