Bydlení: Majitel bytu neplní služby, za které je placeno

Pronajatý byt

Dobrý den, měla bych prosím vás dotaz. Bydlím v pronajatem bytě se smlouvou na rok a poté po vzájemné dohodě muze byt prodlouzeno. jiz pul roku, jelikoz jsem se nastehovala v zari lonskeho roku...majitele zadam a informuji, ze v byte zatíka od stropu, netece tepla voda a majitel,ac ma vlastni kotel ani v zime netopil jak mel. Byt je v poslednim patre a tudiz tu byva chladneji. Kdyz jsem se ho domáhala napravy, jelikoz hradim najemne a sluzby jak mam, bylo mi receno, ze mam jit za spravcem domu, ktery zas odkazuje zpet na majitele. domu a bytu. Da se s tím neco delat? Ostatní najemníci se boji ozvat, protoze majitel jim vyhrozuje neprodlouzenim smlouvy a nebo vystehovanim i bez vypovedni lhuty. Obraci se na to ze ma pravnickou skolu a jeho právnici tvrdi ze vse je v poradku. Presto si nikdo z domu z ostatnich nevsiml, ze majitel se pry ridi starymi zakony a ne podle novych. Zadne rozpisy sluzeb...o nic se nestara a haze to na stareho pana co tu dela kotelnika a spravce v jednom. I kdyz mu nahlasime zavadu jako spravci, stejne rika ze majitel s tim nic neudela. Je moznost jak se branit,aby majitel plnil sluzby ktere si platime? On pouze rekne, ze kdyz se nam to nelibi, mame jit bydlet jinam. Ma dvoumesicni slozenou kauci a i spravce mi rekl, ze je grazl a ze si mame na majitele dat pozor. Ze uz pry vyhodil par najemniku jen proto, ze ho uhaneli kvuli stejnym duvodum. Realitni makler pres ktereho mame tento byt, nam ale tyto skutecnosti nerekl, ze v byte jsou tyto zavady. Predstavte si, ze se nemuzete cely tyden ani vykoupat, jelikoz netece.tepla voda. A v zime chodite v byte pomalu v zimni bunde. Dekuji predem za odpoved zda je moznost jak se branit, nebo kam se popripade obratit, aby to s majitelem hnulo. pí. Fialová

Dobrý den,

Pronajímatel má povinnost udržovat předmět nájmu ve stavu vhodném k užívání a schopného plnit funkce dohodnuté ve smlouvě. Pokud tak nečiní, má nájemce nárok na slevu z nájemného a sjednání nápravy. V případě, že pronajímatel situaci nenapraví, je nutné se obrátit na soud.

Je však zcela na uvážení pronajímatele, zda smlouvu na dobu určitou prodlouží nebo ne.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Bydlení