Bydlení: Majitel odmítá vártit kauci

Vrácení kauce

dobry den prosim vas, chtela bych radu o vraceni kauce ato ve visi 15 000 kc. nevim co a jak dale majitel mi nechce vratit kauci ,a to prej as po trech letech,ale neni to radu stanovene, je mozne mi pomoct v tyto zalezitosti,predem dekuji,karchnakova nada,dne 6.2. 2017. duchcov.

Dobrý den,

Pronajímatel je povinen po ukončení nájemního vztahu vrátit jistotu, neboli vratnou kauci nájemci, od 1. 1. 2014 je navíc Vaším právem požadovat z jistiny i úroky. Pronajímatel si z kauce může strhnout část pouze v případě, pokud mu nezaplatíte nájemné, nebo pokud jsou v bytě nutné opravy z důvodu Vašeho užívání. Nemůže si však jistotu svévolně nechat. Jestliže Vám tedy majitel nechce vrátit kauci, jeho chování je nezákonné a jedná se o bezdůvodné obohacení. Toto by mu mělo být oznámeno písemně s požadavkem na navrácení kauce. Pokud ani po této výzvě nereaguje, obraťte se na naši společnost a my vám s vymáháním kauce rádi pomůžeme.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení