Bydlení: Majitel odmítl vrátit kauci

Vrácení kauce

Dobrý den, byl jsem od 1.10. v nájmu, složil jsem také kauci (ve výši dvou nájmů). Nájem byl na rok, avšak podnájem mi nevyhovoval, tak jsem se po ústní dohodě s pronajímatelem shodli, že k 1.3. následující roku odejdu. Dle smlouvy, kde požadoval 3 měsíční výpovědní lhůtu jsem mu zaslal email a šel do bytu nového. Ještě jsem zaplatil nájem za březen, i když už jsem nebydlel. Nyní jsem po 3 měsících a 30ti dnech, jež jsou také ve smlouvě žádal o kauci, nicméně mi bylo oznámeno, že na ni nemám nárok, jelikož jsem skončil dřív. Má na to pronajímatel právo? Děkuji

Vážený pane,

Na takové jednání pronajímatel právo nemá. Kauce neboli jistina je vratná, a jelikož jste nájem řádně ukončil, není zde důvod z ní strhávat nějaké částky nebo ji dokonce nevracet vůbec. Jestliže Vám pronajímatel odmítne kauci vyplatit neváhejte se na nás obrátit a zadat nám případ, Váš nárok bude posouzen spolupracujícími právníky.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení