Bydlení: Majitelka bytu nám odmítá vyplatit vratnou částku za energii

Pronajatý byt

Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně nevrácení vratné částky nájmu za energie, s přítelkyní jsme bydleli v jednom bytě v Českých Budějovicích, oba jsme studenti, smlouvu jsme měli uzavřenou od 1.4.2017 do konce prosince roku 2017, paní majitelka nám řekla, že klidně nadále můžeme pobývat v bytě, ve smlouvě bylo napsáno že máme dát vědět dva měsíce před ukončením bytu, my jsme se rozhodli ukončit smluvu a předat byt, koncem ledna jsme tedy informovali majitelku, únor jsme měli stále ještě zaplacený, už jsme v bytě ale nebydleli, paní majitelka nám řekla že vratná částka za energii se počítá ke konci března, dnes je 18.4.2018 a stále nám jestě nic neposlala. Může se jednat o nezákoné obohacení? Jak donutit majitelku aby nám vrátila peníze, která nám (myslím si) právem náleží? Paní majitelka nám řekla že byt pronajímá ,,na černo,, tedy asi že neplatí daň z pronájmu bytu. Nechtěl bych to řešit soudní cestou, jsem student a více se musím věnovat škole. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

dle Vašeho popisu se domníváme, že opravdu máte nárok na navrácení vratné částky za energii. Pokud by majitelka bytu stále odmítala tuto částku vrátit, a pokud jde o částku vyšší než 5000 kč, můžete si případ zadat k bezplatnému posouzení zde →https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení