Pracovněprávní nároky: Méně práce při 8hodinové pracovní době

Pracovní doba

Dobrý den pracuji jako pecovatelka mám ve smlouvě 8h pracovní dobu ale zaměstnavatel mi kolikrát dá práci jen na 6h nebo i méně a potom mi řekne že mi 8h nezaplatí když jsem je neodpracovala ale já za to přece nemůžu že mi dává práci na méně hodin

Dobrý den,

toto je překážka v prácio na straně zaměstnavatele (jinými slovy, vy nemůžete za to, že on pro Vás práci nemá) a nárok na mzdu máte. Pokud je sjednána osmihodinová doba, je jeho povinností Vám tuto dobu zaplatit.