Stát: Mimořádné vydržení pozemku

Pozemky

syn s ústním přislibem užíval a rekonnstruoval objekty na souse dovém pozemku cca 12-15 let . Loni zemřel ,pozemek ani objekty nebyly přepsány a soused původní příslib zrušil.Je nějaký nárok mimořádné vydržení ? Děkuji

Vážený pane

Vydržet nemovitost jde pouze v případě, že její držitel se v dobré víře domnívá, že nemovitost je jeho, stojí na jeho pozemku a proto je v jeho vlastnictví, pak by se skutečně jednalo o vydržení v dobré víře.

Bohužel, syn byl srozuměn s tím, že předmětná nemovitost je v katastru zapsána pod Vaším sousedem a tento chce i vykonávat práva, která k ní náleží. Jedinou možností by zde proto bylo požadovat na sousedovi vrácení finanční částky odpovídající rozdílu mezi hodnotou původní nemovitosti a její hodnotou po rekonstrukci (tzv. zhodnocení), popř.

požadovat účelně vynaložené prostředky, které syn do nemovitosti investoval (tzn. cena materiálu, dělníci apod.).

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát