Pracovněprávní nároky: Minimální mzda dle náplně práce

Minimální mzda

Dobrý den, pracuji jako prodavačka jsem sama na celou prodejnu. Mám minimální mzdu 11000.--hrubého.Podle tabulek,ale tato mzda náleží pomocné prodavačce,např.výkup lahví.Mám zodpovědnost za celou prodejnu.Podle tabulek z fin.úřadu je minim.mzda cca 13000.-kč.Pracuji 150 hod měsíčně.Děkuji

Dobrý den,

pokud Vaše mzda nebyla sjednána v pracovní smlouvě, určuje její výši zaměstnavatel. Tato výše nesmí být nižší, než je výše minimální mzdy, tedy 11000 Kč Pokud ovšem u stejného zaměstnavatele na stejné pozici jsou jiní zaměstnanci ohodnocováni jinak, může se jednat o diskriminační jednání, které je zakázané. Pro bližší posouzení si proto neváhejte zadat případ na stránkách Vašenároky.cz.