Pracovněprávní nároky: Mobbing a bossing na pracovišti

Spor se zaměstnavatelem

Pokud došlo k mobbingu, šikaně a bossingu v práci takovým způsobem, že jsem se dostala na psychiatrii a poškodilo mě tím zdraví, mohu nárokovat odškodnění a kdy dojde k promlčení?

Dobrý den,

bylo by vhodné informovat o této situaci vedení společnosti popř. personální oddělení. Je jejich zákonná povinnost řešit takové situace. Pokud by i přesto problém řešit nechtěli, je také možnost obrátit se na inspektorát práce. Jinak máte plné právo domáhat se u soudu, aby bylo upuštěno od obtěžování a nevhodného chování. Máte též právo na náhradu nemajetkové újmy v penězích. Výši náhrady určí soud s přihlédnutím k závažnosti újmy a okolnostem, za nichž došlo k porušení práva. Soudě podle toho, že jste byla na psychiatrii, by bylo vhodné neprodleně začít jednat.