Pracovněprávní nároky: Možnosti při zdravotních potížích v zaměstnání

Nemoc z povolání

pracuji v nemcnici jako kuchařka 36 roku 6třida a 12 stup ,smluva na neurčito,Lečím se dlouhodobě na vys.krev tlak.Cítim že nestačím na praci a chtěji mne propustit.mohu žadat o přeřazeni ale nabizeji mi vratny za min.mzdu.Jak postupovat.lékařky dohled u specialistu mám. Daša

Dobrý den,

Zaměstnavatel je nucen Vás přemístit na jinou práci, pokud dle lékařského posudku ztratíte dlouhodobě způsobilost konat dosavadní práci. Doplatek do výše Vaší mzdy či platu Vám náleží pouze v případě, kdy je Váš špatný zdravotní stav způsobený pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. V případě, že se rozhodnete ukončit pracovní poměr, náleží Vám odstupné ve výši průměrného tříměsíčního výdělku pouze v případě, kdy rozvážete pracovní poměr dohodou nebo výpovědí ze strany zaměstnavatele.

S pozdravem a přáním hezkého dne