Reklamace/e-shopy: Možnosti reklamace u nového vozu

Reklamace automobilu

Dobrý den, v říjnu jsme koupili nový vůz.v lednu jsme museli auto odtáhnout do servisu pro poruchu motoru. Vymenili nám půl motori. Po 14 dnech jsme opět odvezli auto zpět pro stejnou vadu. Máme najeto 3200 km. Ztratili jsme v auto důvěru. Lze požádat o nový vůz nebo vracení peněz? Děkuji za odpověď.Kutáčová

Dobrý den,

ano, pokud se závada na novém voze projeví do 6 měsíců od převzetí, platí, že byla přítomna už v okamžiku prodeje a vy můžete po prodávajícím buďto požadovat nový, bezvadný vůz, nebo definitivní odstranění vady a pokud to nebude možné a stejná vada se projeví třikrát, pak máte právo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.

s pozdravem

Vašenároky.cz