Zdraví: Musíme zaplatit fakturu?

Odškodnění za úraz ve škole Odškodnění za úraz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda musíme jako rodiče zaplatit faktury za vyrazeny zub, který nestastnou nahodou vyrazil můj syn sve spoluzacce pri vyucovani, ve skole,kdy mu vystřelil deštník dosti nešťastné,škola tvrdí ze z jejich pojistky to nelze, tak rodiče to nyni chtějí po nas. Nemela by nest zodpovědnost škola, když se to stalo pri hodine, kdy si pani učitelka "odvezla" ze tridy a zanechala devaťáky bez dozoru?dekuji za radu.M.B.

Dobrý den,

případ je na dálku těžké posoudit, ale pokud se úraz stal ve škole a navíc nešťastnou náhodou, měla by odpovědnost nést škola a zažádat pojišťovnu o proplacení nákladů z pojistného. Pokud však pojišťovna náklady odmítne zaplatit, doporučujeme je uhradit.

Zpět do Zdraví