Pracovněprávní nároky: Může mi zaměstnavatel neproplatit dovolenou nebo dát neomluvenou absenci?

Ukončení pracovního poměru Dovolená

Hezký den, jde mi pouze o dotaz. Dne 9. 11. jsem podepisovala skončení pracovního poměru dohodou ve zkušební době s tím, že mi pracovní poměr skončí ke 14.11. Měla jsem nárok na tři dny dovolené, na které jsem musela podepisovat nedatováno u dovolenku, kterou si zamestnavatel okamžitě vzal k sobě a mně nedal od toho ani kopii. Je to normální, že chtěl zaměstnavatel podpis dovolenky a že jsem od toho nedostala kopii? Může mi zaměstnavatel neproplatit dovolenou nebo dát neomluvenou absenci?

Dobrý den,

bohužel, vzhledem k tomu, že jste podepsala dokument, od kterého nemáte kopii a nevíte ani přesně, co jste podepsala, tak zde žádné možnosti řešení nejsou. Zaměstnavatelé zkouší různě obejít zaměstnance, a proto je nutné před podpisem jakéhokoliv dokumentu vždy dopředu promyslet důsledky, které by z toho pro Vás mohly plynout.