Pojištění automobilu: Může po mě chtít pojišťovna peníze?

Dopravní nehody

Zdravím, stal jsem se účastníkem nehody, jeli jsem tři auta za sebou, já jel jako poslední, z mírného kopce, v druhém pruhu jelo doprovodné auto a za ním traktor s velkou vlečkou, který jel ve svém pruhu a my jsme měli dostatek místa projet, bohužel první auto na místě bezdůvodně zastavilo, druhé to ještě dobrzdilo a jen lehce se opřelo do prvního a já, jakožto poslední jsem to neubrzdil a vletěl jsem do druhého auta. Pak jsme se dohadovali kdo za to může, podle mě ten první a podle řidiče druhého vozu také první auto, protože nesmyslně zabrzdil. Poté přijela policie a po dohadech jsem vyšel jako viník, že jsem nedodržel vzdálenost mezi auty, policie to prostě dále nechtěla řešit. Proběhla kontrola na alkohol, stavy vozu atd. vše v pořádku, k mé smůle jsem to napálil do ne zrovna levného auta, byla to dodávka Mercedes za víc jak milion a rok výroby 2015, oproti mému auto mělo jen promáčknuté zadní dveře, trochu blatníky a jedno odřené světlo, vyčíslená škoda policií je 150tis, já z toho vyšel daleko hůře, - nepojízdné auto. Všechno jsme sepsali, podepsali, dostal jsem pokutu, kontaktoval jsem pojišťovnu. Jelikož je to moje první havárie a vůbec nevím jak to chodí, aby po mě třeba nechtěla pojišťovna něco zaplatit atd., na náhradu škodu na mém vozidle nárok nejspíš nemám. Bylo to moje první auto, které bylo psané přímo na mě a měl jsem ho teprve tři měsíce.

Dobrý den,
v případě havárie se škodou přesahující 100 000,- Kč je stanovena povinnost ohlásit nehodu policii. Policie dopravní nehodu vyšetří a stanoví, zda se někdo nedopustil jednání se znaky přestupku či trestného činu. Správně jste kontaktoval pojišťovnu, která po posouzení případu jejich likvidátorem pojistných událostí rozhodne o výši náhrady. Je však možné, že v závislosti na Vašich pojistných podmínkách bude pojišťovna požadovat určitou míru spoluúčasti. Opravdu záleží na tom, co máte ve smlouvě s pojišťovnou sjednáno. Celé zaplacení škody na vozidle, které jste naboural, po Vás však pojišťovna požadovat nemůže, samozřejmě pokud si řádně platíte povinné ručení.
Pokud byste nesouhlasil s vyjádřením pojišťovny či výší plnění, můžete dokumenty související s dopravní nehodou a plněním pojišťovny naší společnosti zaslat k posouzení, zda bychom Vás v této věci právně zastupovali.