Bydlení: Může pronajímatel chtít za škodu vyšší částku než je kauce?

Kauce Pronajatý byt

Dobry den mam jednoduchy dotaz mel jsem pronajaty byt slozil jsem 20 000 kauci bpizel mam psa a znicila se plovouci podlaha muze po me pronajimatel chtit vetci castku nez je kauce? Diky za odpoved

Dobrý den,

zákon stanoví, že při skončení nájmu si pronajímatel z jistoty započte, co mu nájemce případně z nájmu dluží. Z kauce tedy lze odečíst i náklady na opravy případných škod, které v bytě za dobu trvání nájmu vznikly. To ovšem nevylučuje povinnost odpovědného za škodu zaplatit plnou výši skutečné škody. Pronajímatel je tedy oprávněn žádat od Vás náhradu škody i nad rámec odevzdané kauce.

Zpět do Bydlení