Zdraví: Můžu žádat pojišťovnu o odškodnění?

Odškodnění za úraz ve škole Odškodnění za úraz

Dobrý den. Před rokem 17.května 2017 jsem na školním výletě spadla z kola na nohu. Měla jsem v oblasti úrazu hematom a 3x byl punktován. Noha vypadala stále ošklivě a tak jsem to dále řešila i s jiným doktorem a chodila s nohou na prohlídky. Poslední lékařskou zprávu mám z června toho roku. Noha je i nyní na pohled ošklivá a v části se nachází pr.glutea, který je způsobený kožní sufusi od úrazu. Teď se chystám s úrazem na liposukci. Chtěla bych se zeptat, jestli ještě můžu žádat pojišťovnu o odškodnění. Vůbec jsem to do teď neřešila a tak si nejsem jistá, zda to bude ještě zpětně možné udělat. A poslední otázka, je to trvalý následek?

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se jedná o školní výlet, v těchto případech bývá uzavřeno úrazové pojištění. Právo na plnění z úrazového pojištění se podle zákona obecně promlčuje za 3 roky, takže to můžete u pojišťovny uplatnit. Podrobnosti naleznete ve Vaší pojistné smlouvě. Pokud máte i životní pojištění, určitě bych se obrátil i na Vašeho poskytovatele životního pojištění.

Zpět do Zdraví