Pracovněprávní nároky: Mzda a příplatky za státní svátky při práci v cizině

Příplatky

Dobrý den, mám dotaz: od firmy jsem byl vyslán na montáž do Ruska, jak se počítá mzda, když budeme v RF běžně pracovat, ale v ČR jsou státní svátky/máme nárok na příplatky za st. svátek??/ .Děkuji za odp.

Dobrý den,

máte nárok na příplatek ve výši 100% průměrného výdělku i v tom případě, kdy jste na pracovní cestě v cizině. Zaměstnavatel Vám však může jako náhradu za práci ve státní svátek poskytnout volno v den, na který připadá státní svátek v Rusku.