Zdraví: Na rentgenu se přišlo na starší zranění

Pochybení lékaře Lékař

Dobrý den, asi před třemi lety jsem měl nehodu na kole (střet s dodávkou) odvezla mě rychlá a v nemocnici mi udělali rentgen, doktor mi pak zdělil že mi nic není že je to naražené a oteklé, po nějaké době jsem si zlomil palec, na rentgenu jsem se zeptal jestli mi mohou zrentgenovat staré zranění po kterém mi zůstala na klíční kosti viditelná boule. Lékař mi řekl že jsem měl zlomenou kost a ta mi špatně srostla. Měl bych ještě dnes nárok na nějakou kompenzaci jak zdravotní tak peněžní? děkuji.

Dobrý den,

mohlo by se jednat o pochybení lékaře. K prokázání je však nutné nechat si vypracovat znalecký posudek (na první vyšetření s rentgenem). Pokud by znalecký posudek prokázal pochybení lékaře, existoval by zde nárok na odškodnění.

Zpět do Zdraví