Ostatní: Nabourání prodaného auta

Prodej automobilu

Dobrý den,prodal jsem auto s plnou mocí a doklady k přepisu,nový majitel hned auto prodal a tento s ním boural,ale povinné ručení je stále na mne,jelikož nemam jistotu,že auto bylo přepsáno,nový majitel nekomunikuje.Díky

Dobrý den,

Při přepisu automobilu se často stává, že kupující zplnomocní prodávajícího, aby za něj veškerý převod vyřídil. Plnou moc lze pochopitelně udělit i opačně. Tuto variantu ovšem nedoporučujeme, protože platí povinnost, která ukládá prodávajícímu přehlásit vůz na nového majitele do 10 pracovních dní od prodeje automobilu. V opačném případě se prodávající vystavuje riziku uložení pokuty, a to až do výše 50 000 korun.

S pozdravem
Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní