Pracovněprávní nároky: Nadpracování hodin za státní svátek

Státní svátek

Dobrý den,pracuji ve dvousměnném provozu - plavčík.Ve stání svátek 1.5. 2018 jsem byla doma,službu jsem neměla,ale zaměstnavatel po mě chce hodiny za svátek nadpracovat. Je to prosím v souladu se zákoníkem práce? Děkuji za odpověď. Renata Haluzová

Dobrý den,

domníváme se, že není. Pokud jste byla ve svátek doma, máte nárok na náhradu mzdy ve výši 100 % průměrného výdělku a nadpracovat hodiny za svátek není Vaší povinností.