Pracovněprávní nároky: Nadřízený mi dal náhradní volno místo dovolené

Náhradní volno

Dobrý den, chci se zeptat.... Mam dovolenou... Dva dny jsem ai dal dovolenou a nadřízený mi misto toho dal nahradni volno... Chci se zeptat zda tohle může udělat bez meho souhlasu

Dobrý den,

podle §114 zákoníku práce náleží zaměstnanci náhradní volno za práci přesčas. Za dobu čerpání náhradního volna zaměstnanci nepřísluší mzda ani náhrada mzdy (jedná se o neplacené volno) a jeho poskytnutí je na základě dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Nadřízený tak nemůže stanovit, že místo placené dovolené máte náhradní volno, jelikož by Vám nepříslušela mzda ani náhrada mzdy.