Pracovněprávní nároky: Náhrada mzdy při marodění po výpovědi

Ukončení pracovního poměru Náhrada mzdy

Dobrý den. Chápu to tady dobře, když člověk dostane výpověď a následně jde v ochranné době (do 7dnů) marodit, nemá nárok od 4 do 14 dne na náhradu mzdy od zaměstnavatele? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud pracovní poměr již skončil a vy onemocníte v ochranné době, prvních 14 dnů proplacených mít nebudete. Rozumíte tomu tedy správně. Zaměstnavatel poskytuje náhradu mzdy pouze za dobu trvání pracovního poměru.