Pracovněprávní nároky: Náhrada mzdy za nemoc z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den,jen se chci zeptat,kdyz mam nemoc z povolání,zatim jsem zaměstnaný a doplatky mi posílají,šle asi mi hrozí neprodlouzení smlouvy,tak me zajímá ze pokud skončím na úřadě práce zda mam nárok na náhradu mzdy i na úřadě práce.dekuji za odpověď Kučera.

Dobrý den,

Pokud máte uznanou nemoc z povolání, náhradu za ztrátu na výdělku Vám je zaměstnavatel, u kterého došlo v souvislosti s výkonem práce k nemoci z povolání, povinen hradit do věku 65 let, pokud si v průběhu nenajdete lépe placenou práci. Pokud byste se setkal s neochotou vyplácení této renty, obraťte se na společnost Vaše nároky.cz skrze webový formulář.