Pracovněprávní nároky: Náhrada mzdy za ošetření u lékaře

Lékař

Dobrý den, potřebuji poradit. Půjdu na operaci očí a nevím zda mám nárok celý den na náhradu mzdy jako ošetření u lékaře. Operaci podstoupím v Praze a bydliště je vzdálené 60 km. Jeden den operace a druhý den kontrola. Operaci si budu platit. Mám 6 dioptrií a operaci mi doporučil oční lékař. Nevím zda tato klinika má smlouvy se zdravotními pojišťovnami. Propustku si nechám potvrdit. Moc děkuji.

Dobrý den,

pokud se jedná o ošetření, na které Vás poslal Váš lékař, máte nárok na náhradu mzdy a volno za dobu ošetření a za dobu cesty do zdravotnického zařízení. Pokud se nejedná o nejbližší zdravotnické zařízení, ve kterém je možné úkon provést, náleží Vám náhrada mzdy pouze za dobu ošetření a za dobu, kterou by trvala cesta do nejbližšího zdravotnického zařízení.