Bydlení: Náhrada škody od původního majitele bytu

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den, koupili jsme si byt v 6 patře. 27.10. 2018 jsme se nastěhovali do nového bytu a předávací protokol jsme podepsali 26.10.2018. Při stěhovaní za námi přisel soused, co bydli pod námi že, si máme dat pozor na protékající záchod asi z potrubí. Že to řešil i s nájemníky co tam bydleli a pak i s původním majitelem bytu který nám byt prodal, ale že majitel závadu nevyřešil a v byte pak dlouho nikdo nebydlel tudíž soused pod námi neměl žádný problém s protékajícím WC. Hned, 27.10.2018 jsme tudíž vyměnili těsnění a odtokovou trubici a mysleli si že, je vše v pořádku. No ale včera toť 30.10.2018 na nás zvonil soused, že se mu vytvořili mapy na zdi z našeho WC, že stále něco teče. Mužů se zeptat, zda máme možnost žádat po původním majiteli náhradu škody? Děkuji za radu, S.

Dobrý den,

obecně v případě, kdy nový majitel v pětileté lhůtě zjistí, že jeho dům nebo byt má vady, měl by je bez zbytečného odkladu oznámit prodávajícímu a žádat slevu z kupní ceny, či jejich opravu. Pokud však nový majitel vadu opraví a nedá původnímu majiteli přiměřenou dobu k nápravě, nárok zde není.

Zpět do Bydlení