Ostatní: Náhrada škody za blokaci peněz

Ostatní

Dobrý den, chtěl bych se v tuto chvíli zatím předběžně informovat. V restauraci jsem platil útratu platební kartou. Výše útraty byla 340 Kč, nicméně z účtu mi byla odečtena částka 340 GBP. Po přepočtu se jednalo o částku 11 045 Kč. Informoval jsem o této skutečnosti restauraci a částka ve výši 340 GBP byla navrácena zpět na kartu. Nicméně na základě toho mi vznikly komplikace. Na navrácení peněz má banka až 30 dní a já po tu bude nemohu disponovat se svými finančními prostředky (11 tis. Kč). Mám v tomto případě nárok na náhradu škody? Jak v tomto případě správně postupovat? Děkuji

Dobrý den, na náhradu vzniklé škody byste mohl mít nárok v případě, že by Vám skutečně škoda vznikla. Finanční újmu byste však v každém případě musel prokázat. Mohlo by se například jednat o situaci, že byste byl v zahraničí, na základě blokace peněz byste si nemohl koupit letenku zpět a musel byste si zaplatit hotel navíc. Jak postupovat? S důkazy o vzniklé finanční újmě se obrattě na viníka události a požadujte proplacení vzniklých nákladů.

Zpět do Ostatní