Pracovněprávní nároky: Náhrada škody zaměstnavateli po 7 letech

Náhrada škody

Dobrý den,mám dotaz - dokázali by jste mi s ním prosím poradit? V roce 2011 jsem ukončila pracovní poměr jako vedoucí prodejny a samozřejmě s mým odchodem byla spojena i inventura. Ta vyšla jako vždy do mínusu (zboží, které projde jde na vrub nám) tzn. je to dluh pracovníka vůči firmě. Dlouhou dobu se nic nedělo a teď po 7 letech se mi firma ozvala, že mám dluh okamžitě uhradit.... Když jsem odcházela, tak mi toto nikdo nezmínil (že to budu muset uhradit) - byla jsem tam jediná vedoucí a tudíž jediná odpovědná osoba. Nikdy nikdo po mne nic nevymáhal a najednou přišlo toto. Chtěla bych se zeptat - je možné, aby to po mě i po tak dlouhé době někdo vymáhal? Nevím jakým zákonem se takovýto dluh řídí a proto nevím - není tento dluh již náhodou promlčený? Jiné dluhy nemám a proto mě tohle dost vyděsilo... Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

skutečně tomu tak je, standardní promlčecí doba dluhů jsou 3 roky.