Pracovněprávní nároky: Náhrada za práci ve svátek

Státní svátek

Dobrý den dělá ve třísměném provozu mámm podepsanou flexi chodím na přesčasy a ted nám nařízené soboty skoro každý měsíc mám tak kolem 31h chodím i svátky ale náhradu za svátek jsem také nedostala mohu se nějak proti tomu to jednání ohradit děkuji

Dobrý den,

ve vašem případě záleží, co máte uvedeno ve smlouvě. S největší pravděpodobností nárok na odměnu za práci na státní svátky máte. Při třísměnném provozu, po vás zaměstnavatel výjimečně může požadovat, abyste pracovala přes čas. To ovšem neznamená, že toho může zneužívat. Bohužel s informacemi, které od Vás máme, nejsme schopni posoudit, na co vše máte nárok. Rozhodujícím je co máte ve smlouvě a v návaznosti na to část 6. zákona 262/2006 Sb. Zákoníku práce.