Stát: Náhrada za prodej pozemku státu

Pozemky

cca v roce 1970 jsme byli donuceni prodat státu pozemek v obci za cenu 4 Kčs/m2. Důvodem byla stavba školky (obec má 100 čísel popisných). Vznikla betonová stavba, která byla dokončena až dlouho po roce 1989, kdy objekt nabyl soukromý vlastník. Cítíme se státem poškozeni a chtěli bychom náhradu. Je prosím možné v rámci zákona 229/1991 nebo i jiného mít úspěch v soudním řízení se státem?

Dobrý den,

bohužel na základě Vámi uvedených informací bohužel nejsme schopni kvalifikovaně Váš nárok posoudit. Obecně lze říci, že restituce dle Vámi uvedeného zákona stále probíhají, bez možnosti nahlédnutí do podkladů ovšem nejsme schopni posoudit možnost úspěchu v restitučním řízení.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Stát