Bydlení: Náhrada za úpravy nemovitosti

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den po zjištění skyté vady nemovistosti odstupuji od kupní smlouvy a ptám se, jestli můžu žádat i náhradu za úpravy na nemovistosti, které se skrytou vadou nesouvisejí. Děkuji za odpověď Stehlíková

Vážená paní,

v případě, že má kupující právo na odstoupení od smlouvy, náleží mu i náhrada nákladů účelně vynaložených při uplatnění tohoto práva. Neuplatní-li však právo na náhradu do jednoho měsíce po uplynutí lhůty, ve které je třeba vytknout vadu, soud právo nepřizná, pokud zcizitel namítne, že právo na náhradu nebylo uplatněno včas. Výše náhrady se odvíjí od výše zhodnocení nemovitosti.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení