Letecká doprava: Náhradní let o 24 hodin později

Zpožděný let Nestihnutí navazujícího letu

Dobrý den. Koupili jsme si letenku z Prahy do Kolomba s Turkish Airlines s hodinovým přestupem v Istanbulu. První letadlo mělo zpoždění a druhé nám ulítlo. Dostali jsme hotel i s ubytováním a náhradní let o 24 hodin později. Bere se to jako zpoždění o 24 hodin? Oba lety byly na jedné letence. Máme nárok na odškodnění i přesto, že druhý let nebyl z EU ani s leteckou spolecnosti z EU? Děkuji

Dobrý den,

pokud byly obě původní letenky zakoupeny v jedné rezervaci, posuzují se zpravidla jako jeden let. Pokud jste tedy z důvodu zpoždění prvního letu a zmeškání druhého letu museli letět letem, kterým Vám bylo umožněno dostat se do cílové destinace až více než 3 hodiny po plánovaném čase příletu původně zakoupeného letu, vzniká Vám i za těchto okolností nárok na kompenzaci.

Pro její vymožení si prosím neváhejte zadat případ na webu Vašenároky.cz.

S pozdravem,