Bydlení: Nájemní byt a poplatek za zařízení

Pronajatý byt

V obecním nájemním bytě bydlím již 17 let a nastěhovala jsem se do úplně nového bytového domu. V nájemní smlouvě je stanoven i poplatek za zařízení bytu a délka funkčnosti. Poplatek je rozpočítán přesně na tuto délku. Může si pronajímatel účtovat poplatek i nadále, přestože je zařízení již zaplaceno? Jako příklad uvádím, že bojler mám splaceny již 2x, sporák také ,brzy vyprší doba pro vestavěné skříně, kuchyn. linku apod. Nový spotřebič mi nikdo nenabídl. Na můj dotaz mi bylo odpovězeno, že tak to je. Dekuji za objasnění tohoto problému. S.H.

Dobrý den,

bohužel Vám na základě poskytnutých informací nemůžeme konkrétně poradit, neboť neznáme přesné znění Vaší nájemní smlouvy.

Zpět do Bydlení