Bydlení: Nájemní byt bez přívodu vody

Sleva z nájmu

Dobrý den, našel jsem si ubytování v soukromí v rodinném domě, majitelka mi pokoj ukázala, s tím že přívod vody tu a bude dodělán do 10ti dní včetně sprchového koutu, dodá plotýnkový vařič. Bydlím již třetí týden a nic se neděje, ani náznak, že by mělo dojít ke změně, prý jsou všichni na dovolených, na doklad o zaplacení nájmu na měsíc mi napsala, že peníze nevrací, mám si to řádně rozmyslet, pár dní jsem to byl ochoten tolerovat, ale tohle je již jak ve středověku, bez vody na nádobí a po toaletě, pouze v kýblu se studenou vodou, mám prosím nárok na nějako slevu v příštím měsíci z nájemného, protože částka 10000,- Kč neodpovídá povaze bydlení, žádné vodné a stočné, elektřina pouze TV a lednice. Děkuji za pomoc

Vážený pane,

jelikož neznáme konkrétní znění Vaší nájemní smlouvy, nelze se vyjádřit konkrétně. Pokud však nemovitost nemá ani přívod vody, je pravděpodobné, že ji nelze pronajímat k bydlení. Vaše nájemní smlouva by měla obsahovat ustanovení o službách, které pronajímatel zajišťuje – tedy dodávky vody, tepla, elektřiny atd. Jestliže tyto dodávky zajištěny nejsou, jedná se o podstatné porušení smlouvy a máte tak nárok na odstoupení od smlouvy. S výše zmíněným zkuste seznámit paní pronajímatelku a pokuste se vyjednat snížení nájemného vzhledem k neadekvátním podmínkám, případně odstupte od smlouvy a najděte si jiný nájem.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení