Reklamace/e-shopy: Náklady na odstranění závad nemovitosti

Skryté vady nemovitosti

Koupily jsme nemovitost k bydlení od realitní spol. Pri začátečních vnitřních úpravách nám řemeslvík zdělil a také ukázal na vady, které zjistil pod odkrytí plov.podlahy a odstranění dlažby a obkladů v soc. prostorách. Jedná se o vlhkost podlah postupující do obvodních stěn a nasáklé stěny pod kachličkama. Venkovní fasáda je zateplená a při koupi jsme netušili, že dům není podřezám a odizolován. Děkujeme za radu jak postupovat při uplatnění reklamace a snížení původní ceny - náklady na odstranění kompletně zjištěných závad se odhadují zhruba na 600 000.-

Dobrý den,

v tomto případě máte nárok na právo z vadného plnění z důvodu skrytých vad. To může být uplatněno buď slevou z kupní ceny, nebo odstoupením od smlouvy, pokud by se jednalo o vady zamezující řádnému užívání nemovitosti. V každém případě musíme vady důkladně zdokumentovat, a to buď fotografiemi, či posudkem znalce, poté zjištěné vady oznámit prodávajícímu nejlépe doporučeným dopisem a žádat po prodejci slevu z kupní ceny, či odstoupení od smlouvy. Pokud by prodávající Váš nárok odmítnul, můžete podat žalobu a žádat právo z vadného plnění u soudu.