Reklamace/e-shopy: Nákup na e-shopu za chybnou cenu

Problémy s online nákupy

Dobrý den chtěla jsem se zeptat. Na eshopu jsem zakoupila zboží za super cenu,jak mi bylo po zadání a potvrzení objednávky napsáno ze se jedná o chybu v ceně a že mohou za tuto censlat.Mám nějakýn narok ze zákona na mou objednávku,,?dekui za radu.

Dobrý den,

Bohužel jste se octla v situaci, která může vést k radosti pouze předčasné. V situaci, kdy spotřebitelé nakupují na internetových e-shopech, záleží na více faktorech. Ve skutečnosti se většinou jedná o chyby způsobené počítačovým softwarem. Prvním takovým může být samotný vzhled nabízené položky. Pokud je cena označena např. nápisy „akce“ a podobně, pak je pravděpodobné, že by Vaše objednávka mohla být v pořádku. Další důležitou skutečností je situace, kdy se zjevně jedná o omyl. Pokud je cena očividně chybná, opět zde jasný nárok spotřebitele není. Pokud byste se domnívala v oprávněnost Vašeho nároku, zadejte si případ do webového formuláře Vaše nároky.cz, který posoudí spolupracující právníci.