Ostatní: Nákup zboží v Německu bez DPH

Ostatní

Půl roku jsem nakupoval v Německu. Poskytl jsem jim IČO (nejsem plátce DPH), prodávali mi zboží na fakturu s jednou cenou (o DPH tam nebyla zmínka) Až teď mi řekli, že ceny byly prý bez DPH 19 %. Teď po půl roce zjistili, že nejsem plátce DPH a chtějí doplatit DPH za celý rok 2017 . Dělá to cca 18000 Kč. Mají na to nějaké zákonné prostředky to vymoci nebo je to jejich blbost , že si to neověřili, že nejsem plátce DPH ? V Německu je to zřejmě jinak než u nás, u nás naloupíte s DPH a pak to vrací finančák, tam to zřejmě prodávají rovnou bez DPH.

Dobrý den,

Německá protistrana může jednak přistoupit k vymáhání pohledávky u německých soudů a pokud by byla úspěšná, tak exekučně postihnout Váš majetek v Německu, nebo se domáhat pohledávku u českých soudů a exekučně poskytnout Váš majetek v Česku. Musí ovšem prokázat, že se nejednalo o sjednanou nižší cenu, ale o chybně určenou cenu bez DPH o jejímž chybném určení jste musel předem vědět.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Ostatní