Pracovněprávní nároky: Nalomená pažní kost z důvodu štosování palet

Pracovní úraz

dobrý den, v pondělí jsem v práci jsem štosovala palety. Druhý den mně začala bolet ruka, myslela jsem si, že jsem si jí namohla, další den už byla bolest větší a v noci hrozná.Ráno jsem šla k lékaři a mám nalomenou pažní kost. Zaměstnavatel mi to nechce uznat jako pracovní úraz, prože jsem to nenahlásila. V pondělí jsem nemněla co hlásit, protože mně nic nebolelo, hned druhý den ráno jsem řekla mistrové, že mně ruka bolí, že jí mám asi namoženou. Má smysl tu to situaci nějak řešit? Děkuji za odpověď. Šaržíková Marie

Dobrý den,

zaměstnanec by měl pracovní úraz nahlásit bezodkladně, nicméně jej lze nahlásit i dodatečně. Avšak v tomhle případě už bude záležet na Vás, zda budete schopna prokázat, že se Vám úraz stal jako pracovní.

S pozdravem,