Zdraví: Napadení rozhodnutí lékaře

Lékařský posudek

Dobrý den.Jsem po pracovním úrazu a závodní lékař mě uznal ve svém zdravotním posudku pro zaměstnavatele práce schopným na původním místě i přes přetrvávající zdravotní potíže.Jedná se o ruku a obě ruce jsou velmi vytíženy při mé práci, která je namáhavá po celých 8 hodin.Ruka otéká,brní,bolí a je slabší(otupělá) oproti ruce druhé.Poradíte mi co mám dělat?Vzít si opět neschopenku,nebo to vydržet nebo nějak napadnout rozhodnutí závodního lékaře?Pokud ano kde a jak? Zaměstnavatel mi chce dát výpověď.Z důvody, které jsou tam uvedeny nesouhlasím.Co dělat?Je pravda,když zaměstnavatel tvrdí,že musím výpověď převzít aniž bych měl možnost před jejím převzetím a podepsáním si jí vzít domů a s někým se o dané výpovědi poradil a nebo si jí mohu odnést a poradit se např. s advokátem?

Vážený pane,

Pokud máte za to, že posouzení pracovní způsobilosti závodním lékařem není správné, můžete do 15 dnů ode dne prokazatelného obdržení posouzení podat návrh na přezkoumání. Návrh se podává prostřednictvím závodního lékaře k vedoucímu zdravotnického zařízení. Jestliže vedoucí (případně přímo lékař) návrhu nevyhoví, postoupí jej do pěti dnů příslušnému správnímu úřadu. Tím je ten orgán, který zdravotnické zařízení zřídil nebo registroval. Většinou se jedná o krajský úřad nebo ministerstvo zdravotnictví.

Ten odvolání buď zamítne, nebo posouzení zruší a vrátí k vydání nového nebo doplňujícího. je možné případně navštívit odborné pracoviště a výsledky jejich šetření oznámit Vašemu lékaři. V případě výpovědi je nutné oznámit zaměstnavateli, že s ní nesouhlasíte. Pokud nic z výše popsaného nebude fungovat, je třeba postupovat soudní cestou. V případě, že budete mít o tento postup zájem, neváhejte se obrátit na naši společnost, která Váš případ zdarma posoudí.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví