Pracovněprávní nároky: Nařízená dovolená ve státní svátek

Státní svátek

Dobrý den. Mám tento dotaz.Pracuji v nepřetržitém provozu ve 12-ti hodinových směnách krátký-dlouhý týden (jeden týden 2 dny práce,druhý týden 5 dnů práce ).Ve dnech od 3.7 do 9.7.2017 mi vychází krátký týden a to zrovna na 5.7 a 6.7.což je státní svátek.V těchto dnech(5.7 a 6.7.) je zároveň v podniku odstávka (nikdo v podniku nepracuje ),přesto mi zaměstnavatel nařizuje dovolenou.Po mém konstatování ,že do práce nemohu jít ,když se tam nepracuje a tudíž nerozumím tomu,proč by jsem měl čerpat dovolenou ve státní svátek ,mi bylo bez jakéhokoliv vysvětlení zděleno,že tak to prostě je a hotovo.Já si to ale nemyslím a proto Vás žádám o radu ,zda je tento postup mého zaměstnavatele v pořádku.Děkuji

Dobrý den,

dle § 219 odst. 2 zákoníku práce, připadne-li v době dovolené zaměstnance svátek na den, který je jinak jeho obvyklým pracovním dnem, nezapočítává se mu do dovolené. I když Vám tedy zaměstnavatel dovolenou na tento den nařídil, nebude se Vám o ni Vaše dovolená krátit.

S pozdravem, Vašenároky.cz