Pracovněprávní nároky: Nařízená dovolená zaměstnavatelem

Dovolená

Dobrý den, pracuji v nepřetržitém provozu na záchranné službě. Zaměstnavatel nás nutí, aby jsme si v lednu naplánovali závazně dovolenou na celý rok. Nesmíme di nechat ani jeden den pro náhlou potřebu. Je to dle ZP možné. Děkuji Mašek

Dobrý den,

dovolenou plánuje zaměstnavatel minimálně 14 dní před plánovaným časem dovolené. Zaměstnavatel může dovolenou nařídit i na žádost zaměstnance, ovšem určení dovolené je právem a povinností zaměstnavatele. V kratších částech můžete dovolenou čerpat pouze, pokud se tak shodnete se zaměstnavatelem.