Pracovněprávní nároky: Nařízené neproplacené přesčasy

Nárok na odstupné

Dobrý den, mohu podat výpověď z pracovního poměru z důvodu nerovného zacházení? V naší organizaci jsou pro některé zaměstnance nařízené přesčasy o sobotách, kdy je zaměstnavatel nechce proplácet. Nutí nás si vybírat neplacené volno.Některým zaměstnancům jsou soboty placeny aniž by chodili do práce. Podotýkám, že máme pracovní týden pondělí-pátek. Pokud bych takto podala výpověď mám nárok na odstupné? Nebo krátila by se mi podpora v nezaměstnanosti? Děkuji za odpověď. S pozdravem VB.

Dobrý den,

zaměstnanec může dát zaměstnavateli výpověď z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Nárok na odstupné Vám vzniká v okamžiku, kdy dostanete výpověď od zaměstnavatele. Ve Vašem případě by bylo vhodné se obrátit se na inspektorát práce. Jinak máte také možnost domáhat se u soudu, aby bylo upuštěno od nezákonného jednání. Ovšem je nutné tyto skutečnosti dokázat. Můžete nám dát případ se všemi podklady k posouzení do webového formuláře společnosti Vaše nároky.cz