Pracovněprávní nároky: Nařízení dovolené z důvodu zrušení směny

Dovolená

Dobrý den, měla bych dotaz k proplácení svátku u noční směny. Pracuji v rovnoměrném režimu, kde v týdnu, kdy máme noční, první směna začíná již v neděli ve 22:00. Zaměstnavatel z provozních důvodů zrušil směnu z 30.4. na 1.5. Má zaměstnavatel právo nařídit dovolenu na tuto směnu? Co se týká mzdových nákladů máme svátek určený jako kalendářní den - tedy od 00.00 do 24:00 (ne po celých směnách). Část dovolené by tedy zasahovala do dne svátku. Myslím si,že by část směny od 24.00 do 6.00 měla být proplacena náhradou za svátek a ty 2 hodiny ze dne 30.4. -od 22.00 do 24.00 musíme nadpracovat třeba jiný den? Nebo je správně dovolená na celou směnu? Děkuji moc za odpověď, tento případ jsem nikde nenašla.

Dobrý den,

v tomto případě máte nárok na náhradu mzdy ve výši 100 % průměrného výdělku za hodiny směny, které zasahovaly do svátku. 2 hodiny z předchozího dne nemáte povinnost nadpracovat.

S pozdravem,