Pracovněprávní nároky: Nařízení noční směny

Práce přesčas

Dobry den chtela jsem se zeptat zda zamestnavatel muze naridit sestou nocni a to 12cti hodinovou kdyz v pondeli je ranni smena dekuji.

Dobrý den,

v tomto případě se jedná o práci přesčas, kterou Vám zaměstnavatel může skutečně nařídit, avšak jen výjimečně a ne více než v průměru 8 hodin týdně. Zaměstnavatel může požadovat práci přesčas delší, než je 8 hodin týdně, avšak pouze na základě dohody se zaměstnancem.