Pracovněprávní nároky: Nařízení noční směny zaměstnavatelem

Pracovní doba

Dobry den prosim o radu pracuji ve firme dva roky mam smlouvu jen na ranni a odpoledni ted nam nuti nocni jelikoz jsem sama s 12 letym synem tak jsem odmitla ale bylo mi receno ze kdyz firma potrebuje tak musim jak to teda je ve skutecnosti?Dekuji za radu

Vážená paní

Ve Vašem případě by bylo nutno blíže prozkoumat pracovní smlouvu. Dle Vašeho popisu vyznívá, že zaměstnavatel pracuje na nepřetržitý 3-směnný provoz. V takovém případě je rozložení pracovní doby na něm s tím, že by měl brát v potaz nároky zaměstnanců. Nejlepším řešením by byla dohoda se zaměstnavatelem, popř. i jinými zaměstnanci a rozložení pracovní doby dle Vaší potřeby s možností, že byste se dohodla s kolegy na výměně směn.