Pracovněprávní nároky: Nařízení práce o víkendu

Pracovní doba

Dobrý den pracuji ve tři směnném provozu, chcou po nás šesté šlichty takze o vikendu, mohou nam to nařídit? Dekuji

Dobrý den, pokud pracujete v nepřetržitém provozu, může Vám být nařízena práce i o víkendu a ve dny pracovního klidu. Vaše pracovní doba však nesmí přesáhnout 37,5 hodin týdně. K tomu Vám může být ve výjímečných případech nařízena práce přesčas. Za tu Vám ale přísluší příplatek, pokud ovšem nebyla Vaše mzda sjednána s přihlédnutím k práci přesčas. Za práci o víkendu Vám také přísluší příplatek ve výši alespoň 10 % pokud nebylo v pracovní smlouvě sjednáno jinak.