Pracovněprávní nároky: Nárok na bolestné za pracovní úraz OSVČ

Pracovní úraz OSVČ

Dobrý den, jsem OSVČ a měl jsem pracovní úraz, chci se zeptat, zda mám nárok na bolestné, případně kde ho uplatnit. Děkuji.

Dobrý den,

pokud pracujete jako OSVČ, tak se případný úraz nepovažuje za pracovní úraz, neboť se nejedná o pracovněprávní vztah. Poškozená podnikající fyzická osoba tak nemá nárok na odškodnění jako v případě úrazu zaměstnance v pracovním vztahu.

S pozdravem,