Bydlení: Nárok na byt koupený před manželstvím

Spor o nemovitost

Dobry den, jsem vdana. Manzel vlastni byt (zakoupeny pred uzavrenim manzelstvi - v tom bydlime). Tento rok poridil byt jako investici, hodla jej pronajimat. Mam na tento byt narok i kdyz nejsem v kupni smlouve uvedena? Dale by mne zajimalo vzhledem k tomu, ze nase manzelstvi se chyli ke konci, rada bych si poridila byt. Konkretne druzstevni byt, s moznosti prevodu do OV. Existuje nejaka moznost aby nebyl soucasti SJM? Byt budeo hrazen ze stavebniho sporebi. Dekuji za odpovec

Dobrý den,

V případě vypořádání společného jmění je primárním řešením dohoda mezi oběma stranami, pokud se však nedohodnou, je možné navrhnout, aby rozhodl soud. Proto, pokud nedojde k dohodě, je možné s domáhat vyplacení poměrné části hodnoty společného jmění u soudu. V dohodě by měly být vypořádány jak dluhy, tak majetek ze společného jmění. V soudním řízení už by potom došlo ke stanovení hodnoty společného jmění znalci a jeho následnému vypořádání.

S pozdravem

Vašenároky.cz

Zpět do Bydlení