Pracovněprávní nároky: Nárok na celodenní propustku z důvodu návštěvy dvou odlišných lékařů

Lékař

Jsem diabetik a ráno jdu na odbery krve a potom jeste jednou kolem poledne na konzultaci a vysledky tudýž mám 2 propustky protoze tam jdu dvakrát.Mám nárok na volno po celý den?(obecně když jdu ke dvěma jiným doktorům tak by to tak mělo být?)

Dobrý den,

nárok na placené volno máte dle zákona pouze na nezbytně nutnou dobu, kterou u lékaře strávíte. Pokud by tedy lékařské prohlídky trvaly celý den, pak máte nárok na proplacení celého dne, pokud by však lékařské prohlídky skončily například v 13:00 a Vaše pracovní doba by byla do 17:00, pak je Vaší povinností se do práce vrátit. Pokud byste tak neudělal, zaměstnavatel by Vám mohl zbytek směny neproplatit.

S pozdravem Vaše nároky.cz