Pracovněprávní nároky: Nárok na čerpání dovolené po ukončení mateřské

Mateřská

Dobry den. K 15.5.2018 budu ukoncovat pracovni pomer dohodou. Jsem na materske dovolene od roku 2012,nyni s druhym ditetem. Mam narok na nejakou dovolenou pred ukoncenim pomeru? Dekuji,Tereza Novakova

Dobrý den,

jelikož se rodičovská dovolená pro účely výpočtu dovolené nepovažuje za výkon práce, máte nárok pouze na dovolenou, která by Vám příslušela za dobu, kterou jste strávila na mateřské dovolené (ta činí zpravidla 28 týdnů u jednoho dítěte).

S pozdravem, Vaše nároky.cz