Pracovněprávní nároky: Nárok na cestovní náhrady při přesunutí na jiné pracoviště

Cestovné a stravné

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. V pracovní smlouvě mám místo výkonu práce Praha a pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad Mladá Boleslav. Jelikož nám k 31.3.2018 končil pronájem prostor v Praze, byla jsem přesunuta na pracoviště do Mladé Boleslavi. Mám tedy nárok na cestovní náhrady? Popř. co do nich všechno spadá. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

cestovními náhradami se rozumí náhrada jízdních výdajů, jízdních výdajů k návštěvě člena rodiny, výdajů za ubytování, zvýšených stravovacích výdajů, nutných vedlejších výdajů. Náleží zaměstnanci, pokud je vyslán k výkonu práce jinam, než je pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad.

S pozdravem, Vaše nároky.cz